شماره مجازی ارزانسل

سوالات پرتکرار شما

چه تفاوتی میان شماره‌های مجازی و شماره‌های واقعی وجود دارد؟

شماره‌های واقعی به سیم‌کارت فیزیکی متصلند، در مقابل شماره‌های مجازی به سیم‌کارت فیزیکی متصل نیستند.

آیا خرید شماره مجازی از ارزانسل قانونی است؟

بله، با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی، استفاده از شماره‌های مجازی در بسیاری از کشورها و برنامه‌ها قانونی است. همچنین نماد اعتماد الکترونیکی ارزانسل یکی از فاکتورهایی است که با وجود آن می توانید به قانونی بودن خرید از سایت ما اعتماد کنید.

آیا استفاده از شماره‌های مجازی ارزانسل امن است؟

بله، شماره‌ها کاملاً اختصاصی و محرمانه هستند. به گونه‌ای که هیچ فرد دیگری به شماره‌هایی که از طریق ارزان سل دریافت می‌کنید، دسترسی نخواهد داشت و تنها شما می‌توانید آنها را مشاهده کنید. با این حال برای افزایش امنیت، بهتر است دقت بیشتری به نکات ایمنی داشته باشید. به عنوان مثال، تنظیم رمز عبور دو مرحله‌ای امنیت حساب شما را افزایش می‌دهد. به این ترتیب حتی اگر کسی به شماره شما دسترسی پیدا کند، بدون داشتن رمز عبور نمی‌تواند اطلاعات شما را ببیند.

چرا کد تایید برای من ارسال نمی‌شود؟

برخی از سرویس دهنده‌ها قابلیت ارسال کد برای شماره مجازی را محدود می‌کنند؛ به همین دلیل ممکن است در دریافت کد با مشکلاتی مواجه شوید. اما جای هیچ نگرانی نیست؛ چون تا زمانی که کد پیامکی به مشتریان تحویل داده نشود، هزینه‌ای نیز از کیف پولشان کسر نخواهد شد.

در ادامه نکات کلی را ذکر می‌کنیم که توجه به آنها مشکل شما را حل می‌کند:

 • آی-‌پی شما باید با آی-‌پی کشور مورد نظر هماهنگ باشد.
 • اگر از مرورگرهای وب استفاده می‌کنید، کش مرورگر را خالی کنید. همچنین می‌توانید از حالت ناشناس در مرورگرهای خود استفاده کنید.
 • نرم‌افزار را پاک کرده و دوباره نصب کنید؛ با این کار ممکن است مشکل شما حل شود.

 

اگر نکات بالا به شما کمک نکرد، موارد زیر را چک کنید:

عدم دریافت کد در تلگرام:

 • نسخه رسمی تلگرام یا تلگرام ایکس را نصب کنید.
 • نسخه‌های غیررسمی که پروکسی فعال دارند، احتمال عدم دریافت کد را بالا می‌برد.
 • برای هر اکانت از یک برنامه تلگرام استفاده کنید.

 

عدم دریافت کد در واتساپ:

 • شماره کشور بریتانیا را برای واتساپ انتخاب کنید.
 • نسخه واتساپ بیزینس گزینه بهتری نسبت به نسخه معمولی است.

 

عدم دریافت کد در اینستاگرام:

 • پیش از هر چیز باید دیتای نرم‌افزار را پاک کرده باشید.
 • باید شماره مجازی را در اینستاگرامی وارد کنید که از قبل هیچ اکانتی روی آن نباشد.

 

عدم دریافت کد در پی‌پال و اپل آیدی:

 • از مرورگر ویندوز به جای اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.
چرا پیام «شماره موجود نیست» را دریافت می‌کنم، حتی اگر در سایت موجود باشد؟

موجودی‌هایی که در سایت مشاهده می‌کنید، درواقع موجودی ارزانسل در اپراتورهای خارجی است. برخی اوقات بروز اختلال در اپراتورهای مخابراتی خارج از کشور سبب می‌شود که شما با پیام «شماره موجود نیست» مواجه شوید. درواقع در این حالت شماره‌ای برای سایت ارزانسل فعال نمی‌شود و تیم ما نیز هیچ کنترلی بر این موضوع ندارد. در صورت بروز این مشکل، هیچ مبلغی از شما کسر نخواهد شد و شما می‌توانید شماره دیگری را انتخاب کنید.

چرا بعد از وارد کردن شماره، اخطار «بن شدن» دریافت کردم؟

گاهی اوقات اپلیکیشن‌ها، شماره شما را قبول نمی‌کنند؛ در این صورت اخطار بن شدن شماره را مشاهده می‌کنید. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، سفارش را لغو کرده و شماره دیگری را امتحان کنید. توجه داشته باشید که در این صورت مبلغ پرداختی به حسابتان بازگردانده خواهد شد.

مدت دسترسی به شماره چقدر است؟

شماره‌ها با کیفیت بالا و اختصاصی فراهم شده و معمولا تا زمان خروج از حساب کاربری، قابل استفاده هستند.

آیا همیشه می‌توانیم کد تایید دریافت کنیم؟

کد تایید فقط یکبار برای هر شماره ارسال می‌شود، اما تا زمان خروج از حساب در دسترس است.

چه شماره‌هایی در ارزانسل به نام «بدون ریپورت» شناخته می‌شوند؟

 شماره‌های بدون ریپورت، شماره‌هایی هستند که بدون محدودیت استفاده می‌شوند و امکان ارسال پیام به تعداد نامحدودی افراد را دارند.

تفاوت قیمت شماره‌ها در ارزانسل برای چیست؟

قیمت‌های مختلف شماره مجازی یک کشور در ارزانسل به این دلیل است که شماره‌ها از اپراتورهای تلفنی مختلف در آن کشور تهیه شده‌اند. بنابراین این تفاوت قیمت به معنای کیفیت بالا یا پایین شماره‌ها نیست و تنها به دلیل قوانین مربوط به اپراتورهای آن کشور تعیین شده است.  

اعدادی که جلو اسم کشورها نوشته شده، به چه معنا است؟

در ارزانسل برای راحتی مشتریان از اپراتورهای مخابراتی مختلف در کشورها شماره تهیه کرده‌ایم. این تنوع در شماره های مجازی کشورهای مختلف به این دلیل است که اگر موجودی یکی از اپراتورهای کشور مورد نظر شما به پایان رسید، گزینه‌های بیشتری از اپراتورهای دیگر آن کشور برای خرید داشته باشید. البته تنوع در شماره مجازی کشورها دست شما را در انتخاب شماره مجازی با قیمت مورد نظرتان نیز باز گذاشته شده است.

شماره مجازی کدام کشورها را بخریم؟

کشورهایی که با ستاره یا برچسب ویژه مارک شده‌اند، محدودیت (ریپورت) نداشته و کیفیت بالایی دارند. ما همیشه سعی می‌کنیم تا کشورهای با کیفیت را در بالای لیست خود قرار دهیم. از این رو اگر تا به حال تجربه استفاده از شماره مجازی کشورهای مختلف را نداشته‌اید، بهتر است که یکی از شماره‌های بالای لیست را انتخاب کنید.

اما به طور کلی بهتر است که از شماره مجازی های روسیه، قزاقستان و چین استفاده نکنید؛ به خصوص برای واتس اپ. از آنجایی که از شماره این کشورها برای واتساپ بسیار استفاده شده، حساسیت این برنامه نیز به این شماره‌ها بیشتر است.